All-in-one – wynalazek na miarę złota?

Autor: Jakub Stężycki | 04-05-2017

Komputery All-in-one, znane bliżej jako AiO lub w potocznej mowie jako komputery w monitorze, zyskują z dnia na dzień coraz szerze grono zwolenników. Co ma w sobie ten niezwykły zestaw wszystko w jednym, że coraz więcej osób decyduje się na jego zakup?


Do najpopularniejszych komputerów typu AiO należą produkowane przez słynna markę Apple komputery iMac. Podobnie jak w innych modelach tego typu, komputery iMac charakteryzują się nieprzeciętną oszczędnością miejsca względem, gdyż całość zamknięta jest w jednym elemencie, jakim jest monitor. Wraz z rozwiązaniem AiO otrzymujemy zmniejszoną ilość kabli – wiele z modeli iMaców ma dołączone bezprzewodowe klawiatury i myszki, które także ograniczają ilość okablowania do przewodu WLAN. Takie rozwiązanie sprawia, że utrzymanie porządku jest łatwiejsze, a dodatkowe opcje podwieszania komputerów AiO dają znacznie większe możliwości.


Kolejną zaletą rozwiązania iMac jest podwyższony komfort pracy biurowej – laptopy z podobnym przeznaczeniem, czyli te mające 17 calowy ekran, nie oferują wcale aż tak dokładnego obszaru pracy jak komputery Apple. Komputer iMac posiada znacznie większa powierzchnię roboczą, dzięki znacznie większemu ekranowi. Kolejnym plusem jest klawiatura, skonstruowana tak, aby móc ją ustawiać względem własnych preferencji, co pozwala na znalezienie najbardziej odpowiedniej pozycji do pracy.


Do atutów komputerów AiO bezwzględnie można także dopisać ułatwiony dostęp do portów USB, LAN oraz wielu innych, pozwalających na podłączenie zewnętrznych urządzeń audio, video czy innych tego typu. Ze względu na znajdujące się, nie tak jak zawsze z tyłu, a tym razem z przodu gniazda, jesteśmy w stanie podczas pracy w szybki sposób przeskakiwać pomiędzy zewnętrznymi narzędziami pracy, jak tablety graficzne, konsole muzyczne czy inne sprzęty.


Warto wspomnieć także o możliwości skonfigurowania urządzenia AiO z ekranem dotykowym, dzięki czemu sprzęt stanie się jeszcze bardziej komfortowy w użytkowaniu i intuicyjny. Zapomnieć nie można także o niebywałym designie komputerów iMac, który przykuwa wzrok i dodaje klasy każdemu pomieszczeniu, w którym się znajduje. Wszystkie te elementy wskazują na to, że komputery w systemie AiO są ewidentnie rozwiązaniem, które mogą pokochać tysiące.