Co sprawia, że Apple MacBook Air jest tak popularny?

Autor: | 12-12-2018

Apple MacBook Air 13'' 1.8GHz/8GB/128GB SSD/HD 6000 to model polecany najbardziej wymagającym użytkownikom. Łączy on wysoką funkcjonalność oraz efektowny design. Doskonałe parametry techniczne przekładają się na wysoki komfort i swobodę pracy. Wysoka wydajność sprawia, że będzie to sprzęt doskonały dla osób poszukujących laptopa do celów zawodowych. Jego wysoka niezawodność znacząco ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków. Apple MacBook Air gwarantuje wysoką stabilność pracy i niską awaryjność.


Apple MacBook Air został wyposażony w wyjątkowo pojemną baterię. Jej pełne naładowanie zapewnia nawet 12 godzin nieprzerwanej pracy. Jest to spore ułatwienie, gdy z laptopa korzystamy poza domem. Nie musimy martwić się o dostęp do gniazdka elektrycznego. Wystarczy naładować baterię przed podróżą, wyjściem do pracy, czy też na uczelnię. Jest to sprzęt, który sprawdzi się w wielu różnych okolicznościach. Warto również wspomnieć, że laptop pozostaje w stanie gotowości nawet przez 30 dni, co zwiększa elastyczność jego eksploatacji.


Laptop Apple MacBook Air bazuje na innowacyjnych technologiach. Wyróżnia się on dużą mocą, która idealnie sprawdzi się nie tylko podczas przeglądania sieci, ale równie obsługi różnorodnego oprogramowania. Model ten został wyposażony w doskonały procesor  Intel Core i5. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu sprzęt błyskawicznie reaguje na polecenia użytkownika. Układ  graficzny Intel HD Graphics 6000 zapewnia wyraźne i nasycone kolory, które uprzyjemniają np. oglądanie filmów, czy też zdjęć.


Opisywany model wyróżnia się subtelną, a zarazem mocną obudową typu unibody. Jej grubość to zaledwie 1,7 cm. Apple MacBook Air waży 1,35 kg, dzięki czemu zawsze możemy mieć go przy sobie. Jest lekki, a zarazem bardzo wytrzymały. Nie trzeba więc obawiać się o uszkodzenia obudowy. Bez trudu możemy przenosić urządzenie w torbie, czy też plecaku. Wykazuje ono wysoką odporność na wstrząsy.


Przedstawiany model z pewnością spełni oczekiwania osób, które stawiają na ponadprzeciętnie szybką sieć bezprzewodową. Został on wyposażony w standard Wi-Fi 802.11ac, dzięki czemu zasięg sieci jest nawet kilkakrotnie wyższy w porównaniu z poprzednią generacją. Producent umożliwia nam również bezproblemowe połączenie się z stacjami bazowymi (AirPort Extreme lub AirPort Time Capsule).


Apple MacBook Air z systemem operacyjnym macOS znacząco przewyższa standardowe sprzęty. Laptop działa stabilnie, a przede wszystkim efektywnie. Nie traci on swojej wydajności wraz z upływem czasu. Pozwala on na szybką synchronizację z pozostałymi urządzeniami Apple, co ułatwia korzystanie i zarządzanie plikami. 

Laptop został wyposażony w dwa porty USB 3.0, co przekłada się na ponadprzeciętne tempo transferu plików. Posiada on również port Thunderbolt, dzięki któremu można połączyć monitory lub urządzenia peryferyjne. Dysk SSD 128 GB to wyjątkowo krótki czas uruchamiania sprzętu, a także płynna praca oprogramowania. Atutem jest również pamięć operacyjna DDR3 8 GB, która zapewnia sprawne działanie systemu, programów, czy też gier.